• Apteczka Taktyczna - IFAK - Indywidualny Pakiet Medyczny IPMED (czarna)

Symbol: IFAK_1

Mobilna apteczka indywidualna, stworzona z myślą o osobach związanych z branżą wojskową. Gwarantuje szybki dostęp do niezbędnego wyposażenia medycznego. Zawiera elementy pozwalające na opatrzenie ran oraz tamowanie krwotoku. Lekka i nieduża, posiada system mocowania typu MOLLE. Wykonana z wytrzymałego materiału typu Cordura, w całości uszyta w Polsce.

Kolor
749.00
szt. Do przechowalni
Opinie
Czas realizacji zamówienia do 10 dni
Cena przesyłki 15.99
Odbiór osobisty przedpłata 0
Paczkomaty InPost 15.99
Kurier 23.99
Kurier pobranie 28
Dostępność 0 szt.
Waga 0.65 kg
Zostaw telefon

 

Apteczka Taktyczna - IFAK - Indywidualny Pakiet Medyczny IPMED (czarna)

Mobilna apteczka indywidualna, stworzona z myślą o osobach związanych z branżą wojskową. Gwarantuje szybki dostęp do niezbędnego wyposażenia medycznego. Zawiera elementy pozwalające na opatrzenie ran oraz tamowanie krwotoku. Lekka i nieduża, posiada system mocowania typu MOLLE. Wykonana z wytrzymałego materiału typu Cordura, w całości uszyta w Polsce.

Apteczka zawiera zarówno wysokiej klasy materiały opatrunkowe  jak i elementy kluczowe dla przeżycia poszkodowanych, którzy ucierpieli w wyniku ran penetracyjnych. Wyposażona została w opaskę zaciskową CAT, zapewniającą kompletne zabezpieczenie masywnych krwotoków.

 

POMOC W URAZACH KLATKI PIERSIOWEJ 

Opatrunek BCS wykonany został z zastosowaniem hydrożelu, który szczelnie przylega do ciała poszkodowanego, bez względu na warunki atmosferyczne, owłosienie lub miejscowe zabrudzenie. Na jego powierzchni umiejscowione zostały kanały wentylacyjne, zaprojektowane tak, aby zapobiegać przepływowi powietrza do jamy klatki piersiowej podczas oddychania, jednocześnie umożliwiając jego ucieczkę podczas wydechu. Jego użycie jest proste i bezpieczne. Szybkie zabezpieczenie takiego urazu, niejednokrotnie decyduje o przeżyciu poszkodowanego. 

 

POMOC W MASYWNYCH KRWOTOKACH 

Opaska zaciskowa CAT pomimo swojej niewielkiej wagi i małych rozmiarów jest praktycznie niezniszczalna. Została wykonana z wytrzymałych materiałów mających spełnić swoje zadanie nawet w warunkach wojennych. Jej konstrukcja jest regulowana, pasuje na każdego poszkodowanego.

 

WAŻNE! 

Natychmiast po założeniu opaski powinniśmy powiadomić służby ratunkowe, informując o jej założeniu. Nie usuwamy ani nie rozluźniamy założonej opaski! 

 

SYSTEM MOLLE I MOBILNOŚĆ 

Apteczka IFAK posiada system mocowania typu MOLLE (Modular Lightweight Load-carrying Equipment), stosowany przez żołnierzy armii amerykańskiej. Jest to system troczenia pozwalający w prosty, a jednocześnie bardzo skuteczny sposób zamocować kolejne elementy ekwipunku. Wszystkie komponenty wchodzące w skład zestawu są solidne i wytrzymałe. Apteczka wykonana z odpornego materiału (typu Cordura) umożliwia bezpieczne przenoszenie zawartego w niej wyposażenia medycznego. 

 

WSZYSTKO, CO NIEZBĘDNE, W JEDNYM MIEJSCU 

Uporządkowanie i organizacja to jeden z najważniejszych aspektów szybkiego działania. Kiedy wszystko podzielone jest na sekcje dużo łatwiej opanować sytuację. Takie rozwiązanie pozwala mieć przy sobie wszystkie niezbędne przedmioty przydatne w nieprzewidzianych sytuacjach. 

 

W SKAŁD APTECZKI WCHODZI: 

  • Rękawiczki jednorazowe nitrylowe „ L” – 2 pary 
  • Opaska zaciskowa CAT – 1 szt. 
  • Marker permanentny – 1 szt. 
  • Opatrunek indywidualny typu izraelskiego JB r. 10cm x 4"- 1 szt.
  • Gaza skompresowana 1 szt. 
  • Folia NRC (koc termiczny) – 1 szt. 
  • Nożyczki ratownicze metalowe 16,5 cm – 1 szt.
  • Opatrunek wentylowy BCS – 1 szt. 
  • Opatrunek hemostatyczny – 1 szt. 
  • Lubrykant- 2 szt. Rurka np. 7.5 – 1 szt. 

 

Dostępna także w kolorze ZIELONYM

 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie