• Staza taktyczna/ opaska wojskowa

Staza taktyczna/wojskowa opaska zaciskowa stosowana do tamowania krwotoków.

90.00
szt. Do przechowalni
Opinie
brak ocen
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 15.99
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty przedpłata 0
Paczkomaty InPost 15.99
Paczkomaty InPost pobranie 18.99
Kurier 21.99
Kurier pobranie 25.99
Dostępność 9 szt.
Waga 0.3 kg
Zostaw telefon

 

Opaska zaciskowa stosowana przez służby ratunkowe, policję, wojsko oraz straż pożarną. 
Staza taktyczna służy do tamowania masywnego krwotoku z kończyny ( ręka/ noga) lub kikuta ( do amputacji ). Stosowana powinna być jedynie, kiedy opatrunek uciskowy okazuje się nieskuteczny.

 


System zapięcia wykorzystany w stazie zabezpiecza przed przypadkowym rozpięciem w wyniku zahaczenia. Wyposażona została także w miejsce do zapisania informacji o czasie jej założenia. 

 

ZASTOSOWANIE

Opaskę zaciskową należy użyć w przypadku wystąpienia masywnych krwotoków oraz amputacji w sytuacjach, gdy użycie opatrunku uciskowego założonego na ranę nie przynosi efektu, a rana nie przestaje krwawić.

Staza to szeroka ( ok 2.5 cm), regulowana opaska z wytrzymałego materiału (nylon), zapinana na mocny rzep. Wyposażona została w plastikowy trzpień, którego zadaniem jest zwiększenie ucisku tak, by całkowicie zatrzymać przepływ krwi po kilkukrotnym przekręceniu, a następnie umocowaniu go w specjalnym klipsie. Na opasce znajduje się również miejsce do zapisania czasu jej założenia.

 FILM INSTRUKTAŻOWY

 

INSTRUKCJA ZAKŁADANIA

Stazę taktyczną zakłada się najlepiej zaraz nad miejscem zranienia ( nie na stawie) przewlekając jeden jej koniec przez klamrę i mocno zaciskając powstałą w ten sposób pętlę na kończynie poszkodowanego. Po wstępnym zaciśnięciu opaski i zapięciu rzepa należy sprawdzić czy jest ona założona tak, by nie było możliwości wsadzenia pomiędzy nią, a skórę palca. Następnie należy kręcić plastikowym pokrętłem do momentu zatrzymania krwawienia i w tej pozycji zabezpieczyć pokrętło w klipsie oraz dodatkowo małym rzepem, na którym należy zapisać godzinę założenia opaski.
Konstrukcja opaski umożliwia samodzielne założenie jej jedną ręką na dowolnej kończynie. 

 

 

LEKKA I WYTRZYMAŁA 

Opaska zaciskowa. została wykonana z wytrzymałych materiałów mających spełnić swoje zadanie nawet w warunkach wojennych. Jej rozmiar jest uniwersalny - można jej użyć u każdego poszkodowanego ( pasek ma dłg 95 cm).

 

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie